SEO

İçerikle Site Trafiği Nasıl Arttırılır?

İçerikle site trafiği nasıl arttırılır? Öncelikle, trafik artışı yakalamak içi çeşitli SEO ve içerik stratejileri oluşturabilirsiniz. Stratejiye başlamadan önce, organik trafiğin ne anlama geldiğini öğrenelim.

Organik trafik, web sitenizin bir arama motorundan gelen ziyaretçi sayısıdır. Genellikle, bir kullanıcının bir anahtar kelime veya kelime öbeği araması sonucu web sitenizi ziyaret etmesidir.

İçeriklerin organik trafiğinizi nasıl etkilediğini mi merak ediyorsunuz? 

Çok basit: Bir arama sırasında web siteniz ne kadar sık ​​karşınıza çıkarsa, ziyaretçilerin sitenize gelme olasılığı o kadar artar. Buna karşılık, bu ziyaretçiler içeriğinizi daha fazla görecek, markanıza daha fazla güvenecek ve pazarladığınız ürün veya hizmete  daha fazla maruz kalacaktır.

SEO Uyumlu İçerikle Site Trafiği Nasıl Arttırılır?

Stratejik bir içerik pazarlama planı kurgularsanız, organik trafiğinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz. Her websitesinin kendine has stratejileri bulunmalıdır. Hedeflerinize ulaşmak için kendi siteniz uygun SEO ve içerik stratejilerini kurgulamalısınız. Fakat, genel olarak “yeni siteler için SEO uyumlu içerikle site trafiği nasıl arttırılır?” sorusunu cevaplamak gerekirse aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

Site trafiğini artırmak için; öncelik site trafiğini nasıl öğrenebiliriz?, “anahtar kelimelerdeki sıralamaları nasıl öğrenebiliriz?” sorularını cevaplamamız gerekiyor.

Site Trafiği Öğrenme

Site trafiğini öğrenmek için bir çok farklı yol ve yöntem bulunuyor. Bu yol ve yöntemler ikiye ayrılıyor.

A- Websitesi size mi ait?

  • Web sitesi size ait ise işini oldukça basit. Öncelikle, sitenize Google Analytics aracını kurmalısınız. Ayrıca, sitenizin organik trafiğini öğrenmek istiyorsanız Google Search Console aracını kurabilirsiniz. Bu şekilde, net ve doğru site trafiğini öğrenebilirsiniz.

B- Rakip sitenin trafiğini öğrenmek mi istiyorsunuz?

  • Rakip sitelerin trafiğini öğrenme işlemi için çeşitli SEO araçlarını kullanmamız gerekiyor. Bu araçlar, WordPress veya diğer altyapılardaki sitelerin trafiğini öğrenmek için oldukça etkili çalışıyor. Fakat, araçlar sadece organik trafiği bize verecektir. Bu araçlar;

Semrush

Ahrefs

Ubersuggest

Anahtar Kelimeleri Araştırması Yapın

İçeriğinizi konusu hazır ve içeriğinizi oluşturmak için sabırsızlanıyorsanız; biraz beklemenizi öneririm. İçerik ne kadar kaliteli olsa da size trafik ve performans getirmeyebilir. Doğru anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Doğru anahtar kelimeler ile çok sıra sürede hem performans hem de organik trafik kazanabilirsiniz.

Anahtar kelimeler, içerik pazarlama stratejilerinin olmazsa olmazıdır. Küçük bir anahtar kelime araştırması ile potansiyel müşterilerinizin arama yaptığı, önemsediği anahtar kelimeleri tespit edebilirsiniz.

İçeriklerinizi, kullanıcıların arama yaptığı anahtar kelimeler ile optimize etmelisiniz. Bu işlemleri uygularken belirli kriterler bulunuyor. Anahtar kelime analizi yaparken dikkat etmeniz gereken belirli kriterler ve metrikler var. Anahtar kelime analizi hakkında A’dan Z’ye bilgi sahibi olmak için aşağıdaki blog yazımı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Nereden başlayacağınızdan hala daha emin değil misiniz?

Bu sorunun cevabı “evet” ise bu içeriği okumaya devam edin. Sitenizin ve markanızın geleceği için oldukça önem taşıdığını söyleyebilirim.

Kaliteli İçerikler Oluşturun

Site Trafiği Nasıl Arttırılır

Anahtar kelimeler organik trafiği artırmanın en önemli parçasıdır. Fakat, içeriğin iyi sıralanmasını istiyorsanız oluşturulan içeriğin oldukça kaliteli ve kullanıcıların aramasına yanıt veren bir içerik niteliğinde olması gerekir.

Google, değerli, faydalı ve alakalı içeriği daha yüksek arama sıralamalarıyla ödüllendirir.

Site trafiği nasıl arttırılır sorusunun cevabı sadece içerik üretmek değildir. Fakat, içerik üretimi ve pazarlaması ile çok daha kaliteli ve daha fazla site trafiğine ulaşabilirsiniz. İçerik üretimi konusunda ise fırsatlar sonsuzdur. Yeni fırsatlar bulmak için anahtar kelimelerin en az ayda bir nasıl performans gösterdiğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, aşağıdaki bağlantıdan SEO uyumlu makale yazarak site trafiğini nasıl arttırabileceğinizi detaylı olarak da öğrenebilirsiniz.
https://www.ogulcandemirer.com/seo-uyumlu-makale-nedir/
SEO ipuçları ve güncel gelişmeler için beni sosyal medya kanallarından takip etmeyi unutmayın!
Instagram: ogulcan.demirer

Oğulcan Demirer

SEO bir deniz ve ben sadece bir SEO sakiniyim. Bu denizin dalgalı ya da sakin olması da benim için önemli değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu