SEO Notları

Circle to Search

Google yeni arama deneyimi olan Circle to Search’ü tanıttı!

Google’ın yeni arama deneyimi Circle to Search ile merak ettiğiniz bir nesneyi akıllı telefon ekranınızda daire içine alarak arama gerçekleştirebiliyorsunuz.

Circle to Search Nedir?

Circle to Search, uygulamaları değiştirmeden, telefonunuzdaki herhangi bir şeyi basit bir hareketle aramanın yeni bir yoludur. Google uygulamasını açmak yerine, cihazınızın herhangi bir yerinde arama yapmak için Circle’ı kullanabilirsiniz.

Circle to Search: Genel Bakış

Circle to Search’ün birçok SEO uzmanı tarafından anahtar kelimelerin yerini alabileceği konuşuluyor ve tartışılıyor. Bu konuya açıklama getirmek buradan açıklamak istedim. Circle to Search anahtar kelimelerin yerini alması pek de mümkün gözükmüyor. SEO öldü mü? Soruları ve tartışmaları da yakında başlar…

Circle to Search Google

Google’ın resmi sitesinde Circle to Search şu şekilde tanıtılıyor:

“Bir sorunu çözmek, mükemmel hediyeyi satın almak, yeni bir beceri öğrenmek veya sadece gülümsemek için bir neden bulmak olsun, dünyadaki bilgilere açılan bir penceredir. Ve kendinizi gerçekten bir keşif veya keşfetme anına kaptırdığınızda, yaptığınız işi bırakıp daha fazlasını öğrenmek için başka bir uygulamaya geçmek rahatsız edici olabilir.

Bu nedenle, Android telefonunuzda uygulamaları değiştirmeden herhangi bir şeyi aramanın yeni bir yolu olan Circle to Search’ü tanıtıyoruz. Artık basit bir hareketle, daire içine almak, vurgulamak, karalamak veya dokunmak gibi doğal olarak aklınıza gelen her şeyi seçebilir ve bulunduğunuz yerde daha fazla bilgi alabilirsiniz.”

 

Oğulcan Demirer

SEO bir deniz ve ben sadece bir SEO sakiniyim. Bu denizin dalgalı ya da sakin olması da benim için önemli değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu