SEO

Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi

Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi ile daha fazla site trafiğine hemen ulaşabilirsiniz. Birçok kişi SEO’nun çok zor olduğunu ve çok uzun zamanlar gerektirdiğini düşünüyor. Kısmen doğru olabilir. Fakat, SEO’nun temelleri aslında oldukça basittir. Organik trafikten geri dönüşümleri %85-90 oranlarına dayandığını düşünürsek; SEO öğrenmek için değecektir. Başarıya giden her yolda zorluklar olucaktır. Başarılı olmak için denemek ve vazgeçememek gerekir. Temel SEO bilgilerinin yeterli olmadığını düşünüyorsanız “bir daha düşünün” derim. Bulunduğunuz sektördeki rakiplerinize ve onların sitelerine bakabilirsiniz. Kaç kişi profesyonel bir SEO desteği alıyor? Kısacası; piyasadaki kaç kişi SEO’ nun farkında…
SEO temelleri ile başarıyı kaçırmayın. Henüz rakiplerinizin SEO ‘dan dahi haberi olmayabilir. Böyle bir fırsatı kaçırmayı kim ister? Hazırsak başlayalım! Bu rehberde sizleri neler bekliyor;
  1. SEO Neden Önemlidir?
  2. SEO’ nun Faydaları Nelerdir?

SEO neden önemlidir?

Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi

 

Web sitesi trafiklerinin çoğu Google arama motorundan gelmektedir. Potansiyel müşterilerimizin bize ulaşmasını sağlayan kanal aslında Google’ dır. E-ticaret sitelerinde %90 ‘a dayanan geri dönüşüm oranlarını da ele aldığımız zaman SEO oldukça önemlidir.

Başka bir deyişle: organik arama, diğer tüm trafik kaynaklarının toplamından daha fazla trafiği hesaba katar. Üstelik, maliyetleri de dijital reklamlara göre çok daha uygundur. 

Arama motorlarının nasıl çalıştıklarına dair yazdığım rehberi okursanız; Google’ ın sıralama mantığını anlayabilirsiniz. SEO web siteleri için kritik öneme sahiptir. Çünkü, organik aramalarda anahtar kelimelerinizde üst sıralarda çıkmanızı sağlayacaktır. Bu da size tahmin dahi edemeceğiniz sonuçları beraberinde getirebilir.

SEO’nun Faydaları Nelerdir?

SEO ile marka bilinirliğinizi, satışlarınızı ve site trafiğinizi arttırabilirsiniz. Ancak, sıralamalar gerçekten işin sadece görünen kısmıdır. SEO’ nun en önemli faydalarının bir tanesi organik site trafiğidir. Çoğu insan ilk birkaç arama sonucundan birine tıklama tercihinde bulunur. Kısacası; sitenizin tasarımı, ürünlerinizin kalitesi ve fiyatlarınızın uygun oluşu size bir yarar sağlamayabilir. Bunun sebebi; sitenizin SEO ‘sunun olmamasıdır.  Arama motorlarındaki sıralamalarınız düşük veya aramalarda hiç gözükmüyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

SEO= Ücretsiz Site Trafiği

Reklamlar ile sitenize ciddi oranda trafik çekebilirsiniz. Fakat, SEO için herhangi bir reklam maliyeti ödemenize gerek kalmaz. Bu gerçekten çok önemli bir durumdur. Google Ads, Facebook ve Instagram reklamları hedeflediğimiz site trafiğini ve dönüşümleri karşılamamız için gerektiğinden pahalı olabilir.

Örneğin; Aylık 10.000 site trafiği alabilmek için Google’a ortalama 5.000-10.000 TL ödeme yapmamız gerekiyor.

Ayrıca, beni sosyal medya hesaplarınızdan takip etmeyi unutmayın!

LinkEdin: ogulcandemirer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu