SEO

SEO Uzmanı Nedir ve Nasıl Olunur?

SEO Uzmanı ile web sitenizin organik trafiğini, marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı nasıl artıracağınızı öğrenmek ister misiniz? O zaman SEO uzmanı olmak için tüm detayları öğrenmelisiniz.

SEO Uzmanı Nedir?

SEO-uzmani-nedir-nasil-olunur

“SEO Uzmanı nedir?” sorusunu cevaplamadan önce “SEO nedir ve nasıl yapılır?” konusuna aşağıdaki bağlantıdan incelemenizi öneririm.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) uzmanı, web siteleri üzerinde arama motorlarında performans sergilemek için çalışmalar yapan kişiye denir.  SEO uzmanı, anahtar kelime analizleri yaparak sitenize organik trafik sağlamaktadır. Ayrıca, kullanıcı deneyimini en uygun hale getirir. Arama motorlarında web üst sıralarda yer alması için çalışmaktadır. Çalışmalar ile ilgili her SEO uzmanının farklı taktik ve stratejiler bulunabilir.

Kısacası bir SEO uzmanı, arama motorlarının nasıl çalıştığını bilmelidir. Ayrıca buna göre yönettiği sitenin altyapısına hakim olmalıdır. Bu doğrultuda profesyonel SEO çalışmaları yaparak web sitenizin arama motorlarındaki performansını iyileştirir.

SEO Uzmanı Olmanın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle SEO uzmanı olmanın yararlarından birisi de sıralamanızı ve trafiğinizi kolaylıkla yükseltebilirsiniz. Bu sebeble reklam bütçenizden büyük bir ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca beklentilerinize göre kolaylıkla bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

Web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edebileceğinizi biliyorsanız bunu ürünlerinizi pazarlamak için kullanabilirsiniz. Başarılı bir çevrimiçi start up/girişim oluşturabilirsiniz. Bu anlamda SEO size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Nasıl mı? Bir girişimci, işletme sahibi ya da bir blog yazarı olduğunuzu varsayalım. Bir SEO danışmanını ihtiyaç duymazsınız. Kendi bildiğiniz iş üzerinde SEO ile ilerlemeniz çok daha kolay olucaktır. Ayrıca başta belirttiğim gibi yüksek bütçeli reklam maliyetlerinizi tekrardan optimize ederek çok daha uygun hale getirebilirsiniz.

Hiçbir marka/işletme SEO çalışmaları olmadan dijitalde tutunamaz. Rekabetin yüksek olduğu dijital pazarlama sektöründe rakipleriniz dijital yatırımlarını SEO tarafında yapmaktadır. Bu yüzden de SEO bilmek, web sitenizde uzun vaadeli SEO çalışmaları yapmak sizi rakiplerinizden bir adım öne götürecektir.

SEO Uzmanı Oğulcan Demirer ile Neden Çalışmalıyım?

SEO sektöründeki 9 yıllık tecrübelerimden faydalanmak istiyorsanız birlikte çalışabiliriz. Markalaşmayı hedefleyen, web sitesine önem veren herkes benimle iletişime geçebilir. Gerçekten başarılı bir web sitesine sahip olmak, dijital performansınızı iyileştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Web sitenize değer katacak, yaptığınız işi benimseyen bir SEO danışmanı ile çalışmanın sizi mutlu edeceğinden eminim.

Oğulcan DEMİRER Siteniz İçin Neler Yapar?

  • Web sitenizin tüm eksikliklerini tespit eder. Gerekli iyileştirmeleri yaparım.
  • Sitenizi arama motorlarındaki performansını önemli ölçüde iyileştiririm.
  • Google Analytics, Google My Business, Search Console optimizasyonları ile kurumlarını yaparım.
  • Sitenizi kullanıcı deneyimi tarafındaki eksiklikleri tespit eder, iyileştirmeler için katkı sağlarım.
  • Rakiplerinizi ve anahtar kelimelerinizi tespit ederek sizi dijital bir yol haritası oluştururum.
  • Sitenizin periyodik bakımlarını gerçekleştiririm.
  • Dijital pazarlama stratejilerinizi sizin ile birlikte oluşturabilirim.
  • Sitenizin tasarımları üzerindeki eksikliklerini tamamlarım.
  • Web sayfanızdaki içeriklerin SEO uyumlu olup olmadığını kontrol ederim. Hiç içeriğinizi bulunmuyor ise yeni özgün ve sitenize değer katacak içerikler üretirim.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu