Sosyal Medya

Facebook Reklam Hesabının Kapatılması – Çözümü

Güvenlik önlemlerini fazlasıyla artıran facebook, yeni reklam vermeye başladıysanız, herhangi bir reklam ihlali yapmasanız bile; dur yolcu! demeyi es geçmiyor, reklam hesaplarınızı bir güzel kapatıyor. Peki, yok mu bunun bir çaresi? Tabii ki var.

Instagramda reklam verebilmek için bir facebook sayfanızın olması gerekiyor. Facebook’a yeni katılan bir kullanıcıysanız, aşağıdaki adımları takip ederek kısıtlamalardan hızlıca kendini kurtarabilmen çok basit.. Peki nedir bunlar?

1-Facebook’a Kişisel Bilgilerini Eksiksiz Girmelisiniz (İsim, Soy İsim, Numara, E-posta).

Kişisel bilgilerin dolu olduğu hesaplar kapatıldığında, gönderilen değerlendirme taleplerine daha hızlı yanıt verilmektedir. Ayrıca, sorunsuz bir değerlendirme süreci sağlanabilmektedir.

2-Çevrendekilere Arkadaşlık İsteği Göndermelisiniz.

Hesabının kısıtlamasının bir diğer önemli adımı ise hesabınızda arkadaşlarınızın olmasıdır. Bu sayede facebook sizi etkin bir kullanıcı olarak görebilmektedir. Aynı zamanda facebook hesabı kapatılması/kısıtlaması gibi durumlara maruz kaldığınızda kolaylıkla bu durumdan kurtulabilmenizi sağlar.

3-Facebook Profilini Doldurmalısınız.

Profilinizi sürekli güncel olarak tutmanız gerekmektedir. Facebook profilini güncel olarak tutmanız ile birlikte Facebook algoritmasındaki güveniniz artmaktadır. Bu yüzden, Facebook reklam hesabının kapatılma ihtimali de düşmektedir.

4- Facebook Business Manager İşletme E-posta Doğrulamasını Tamamlamalısınız.

Facebook işletme hesabı doğrulaması, her kullanıcı için büyük bir gereklilik olup, doğrulama yapılmadığı taktirde kullanıcılar reklam vermeye başladıktan kısa bir zaman sonra, reklamların durdurulması durumuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Instagram ve Facebook reklam verme rehberinden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan Facebook reklam verme ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Instagram Reklam Verme

Bu durumun önüne geçmek ise oldukça basit. Facebook Business Manager panelinden işletme ayarlarına girmelisiniz. İşletme bilgileri kısmından e-posta bölümüne aktif olarak kullandığınız bir mail adresini girip, onayı sağlamak.

 

5-İki Faktörlü Doğrulamayı Etkinleştirmelisiniz.

Bir önceki adımda belirttiğim alanın üstünde yer alan iletişim seçeneklerine gelmelisiniz. Ayrıca, iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmamalısın. Böylece reklam hesabınızın basit sebeplerden dolayı kapatılmasının önüne geçmiş olursun.

6- Facebook Reklam Faturalarınızı Ödemeyi İhmal Etmeyin.

Facebook’un en çok dikkat ettiği adımlarından biri olan reklam faturalarınız; sizi, ödenmemesi durumunda ciddi problemler ile karşı karşıya bırakabilmekte. Ödemeleri tamamlayan hesaplar bırakılarak yeni hesaplar açmalısınız. Üst üste başarısız olan ödemeler sonucunda reklam hesabınız anlık olarak kısıtlanabilmekdir. Böyle bir durum ile karşıya karşıya kaldığınızda itirazda da bulunmalısınız. Destek mailleri gibi girişimlerde de bulunsanız tamamen sonuçsuz kalma potansiyeliniz çok yüksektir. Günümüzde bir çok insan fatura ödemelerini herhangi bir art niyeti olmadan unutabiliyor. Bunlar sonucunda en önemli maddelerde biri ihlal edildiğinden dolayı facebook hesabınız kalıcı olarak kapatılıyor. Yani, gerekli şartlara uymanız ve fatura ödemelerinizi düzenli olarak sağlamanız, herhangi bir sorun ile karşılaşma olasılığınızı minimuma indirecektir.

Facebook Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gereken İçerik Türleri Nelerdir?

Facebook ve instagram reklamlarında kısıtlamalar/devre dışı bırakılmalar yaşanmasının en önemli nedenlerinden biri reklam verilen içerik ve içerik açıklamasıdır. Bundan dolayı reklam hesabınızın sistemize bir şekilde ilerleyebilmesi ve kısıtlamalarla karşılaşmamak için sayfanızın ve verdiğiniz reklamların güvenilir olması gerekmektedir. Irkçılık, siyaset, cinsellik, şiddet, aldatıcı reklamlar, yasal olmayan sektör ve çeşitli uygunsuz içerikler gerek kişisel, gerekse işletme reklam hesaplarınızın kısıtlanmasına sebep olmaktadır. Bu durumda gerek sayfanızın, gerekse içeriklerinizin güvenilir, yasal içerikler olup, ihlal koşullarına karşı çıkmayacak şekilde sürdürülmesi gerekmektedir.  Böylece kalıcı olarak kısıtlanan reklam hesaplarına herhangi bir değerlendirme talebi gönderilememekte, facebook bu durumun nihai kararı olduğunu size hesap kalitesinde belirtmektedir.

Facebook reklam hesabi neden kapatılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu